V Zlot Słowian I Wikingów " Góra Peruna" 04.10.2015
Wojenna zawierucha opadła, a drakkary wróciły do domu. Zamiast płaczu owdowiałych niewiast słychać jednak radość. Najazd na Górę Peruna w tym roku okazał się wyjątkowo owocny. Bogowie prowadzili miecze naszych wojów i chronili ich swoją tarczą tak, że wielu z nich wsławiło się w walce. I tak od Bonharta w potyczkach indywidualnych lepszy okazał się tylko jeden wojownik, a w Perunowych zmaganiach stanął ponad poległymi wrogami, natomiast piątka naszych wojów w której skład wchodził Derwen, Bonhart, mój syn Ragnar, Ulf zwany Wiedźminem i Haakon Glatt została złamana dopiero gdy stanęły już tylko zastępy Verthandi Vilja naprzeciwko sojuszu złożonego z najlepszych, których walkirie jeszcze nie przyjęły w poprzednich walkach.
 Na łodziach powróciły z nami także osoby, które wypływały samotnie, lecz powróciły jako nasi bracia i siostry. Osobami tymi są Iris, która jest pod opieką Ingrid. Sigrida, która służy pod Jorunn. Albert, którego walki będzie uczył Ragnar. Skoll, która wybrała Sigrun. Już nigdy nie wypłyną samotnie. Teraz pozostaje jedynie zmyć zmęczenie wyprawy, by wkrótce znów wyruszyć i nieść sławę hirdu, bo przede mną bogowie ukazują już kolejne wizje wypraw. Tako powiadam wam ja Yoss Einarsson, jarl hirdu Verthandi Vilja.

Wypatrujcie znaku smoka na tarczach. Sława Verthandi!!!


Garść informacji 30.07.2015
Na początek spóźnione gratulacje dla Nagelfara Ragnarsona za zajęcie 1-szego miejsca w turnieju bojowym na VII Raciborskim Festiwalu Średniowiecznym. SŁAWA MU!

Także od dziś, w dziale kronika, można oglądać zdjęcia z pokazów

Zmiana miejsca treningów 05.02.2015
Nowy sezon, wbrew pozorom, zbliża się coraz większymi krokami. W związku z tym zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziału w treningach, które odbywają się w każdą Sobotę, o godzinie 11.00 w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii Nr 4 w Łodzi przy ulicy Łucji 12/16.
Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Nr 4

2015 · 2014 · 2013